Dr.Öğr. Üyesi Songül ÖZER

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı

1967 yılında Sivas'da doğdu. 1990 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden tıp doktoru olarak mezun oldu. 1994  yılında  S.B. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başladığı Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık eğitimini 1999 yılında tamamladı ve uzmanlık belgesini aldı. 

                1999 - 2006 yılları arasında ;Biruni Laboratuvarı Mecidiyeköy Şube Müdürü olarak başladığı özel sektör deneyimine aynı laboratuvarda Medikal  Müdür olarak devam etti.

                2006-2009 yılları arasında ; Özel İstanbul Hospital Hastanesi'nde Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı ve  Hastane Genel Koordinatörü

                2009- 2010 yılları arasında ; Özel Çamlıca Alman Hastanesi'nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı

                2010- 2011 yılları arasında ; Özel Bayındır  Hastanesi'nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı

                2011- 2013 yılları arasında ; Özel Echomar Göztepe ve Özel Echomar Ataköy Hastanesi'nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı ve Başhekim

                2013-2019 yılları arasında da Özeel Kolan İnternational Hospital Hastanesi'nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı ve Başhekim olarak  görev yaptı.

Çalıştığı tüm kurumlarda Enfeksiyon Kontrol Komitesinin kurulumunu ve başkanlığını gerçekleştirdi.  Tüm kurumlarda ISO ve SKS denetimlerinde aktif rol aldı.  2017  yılında , çalışmakta olduğu hastanenin  JCI akreditasyon ve kalite belgesi alımı sürecinde ; Enfeksiyon Kontrol Hekimi ve Enfeksiyon Kontrol Komitesi başkanı olarak görev aldı.

Bilimsel ilgi alanları;  yoğun bakım enfeksiyonları , seyahat enfeksiyonları ve kronik hepatitlerdir.