HAKKIMIZDA

NP GRUP; toplumun ruh sağlığı düzeyini yükseltmek, ruh sağlığıyla ilgili sorunların çözümüne katkıda bulunmak, yataklı ve yataksız sağlık hizmeti sunmak ve bu hizmeti sunarken çağdaş bilimin öngördüğü yöntem ve koşulları sağlamak amacıyla yola çıkmıştır. 1998’de standart EEG’yi, beyin haritalaması özellikleri ilavesiyle uygulamaya başlarken, Neurobiofeedback bilgisayarlı klinik testler ve bilgisayarlı eğitim modüllerini de tanı ve tedavi programlarına katarak çalışmaya başlamıştır.

NP GRUP, ilk olarak 25 Mayıs 1999’da İstanbul Bağdat Caddesinde, Memory Centers of America’nın Türkiye Şubesini, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in katılımıyla gerçekleştirmiştir.

Türkiye’de ilk “Beyin Check Up”ı ve “Manyetik Uyarım Tedavisi”ni (TMU) gerçekleştiren Memory Center, uzman kadrosuyla, psikiyatride yeni tedavi yöntemlerini etkin biçimde sunarak hizmet vermeye aralıksız devam etmektedir.

Nörolojik ve psikiyatrik hastalıkların tanı ve tedavisinde beyin fonksiyonlarını ölçerek tedaviyi yöntem olarak seçmiş olan Memory Center tarafından, bir yıl sonra ikinci aşama gerçekleştirilerek; Memory Centers of Amerika’nın Başkanı Wenon Wells’in katılımıyla 3 Ekim 2000’de Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Birimi açılmıştır.

Açılan iki merkezimiz de çalışmalarına o günden bu yana devam etmekte ve “Beyin fonksiyonlarını ölçerek tedavi” ve “Düşünce odaklı tıp” gibi yeni yaklaşımların Türkiye’de öncülüğünü yapan bir kurum olmanın onurunu taşımaktadır.

Nöroloji, Psikiyatri, Psikoloji birlikteliğini gerçekleştirerek tanıdan tedaviye multidisipliner yaklaşımı Türkiye’ye taşımaya devam eden NP GRUP;
2003 yılı Şubat ayında Feneryolu’nda 5 katlı merkezi Erişkin Nöroloji ve Psikiyatrisi için, hemen arkasındaki köşkü de Çocuk Ergen Psikiyatrisi için hizmete açmıştır.

NP GRUP; Kasım 2006’da Fonksiyonel ve Volumetrik MR görüntüleme tekniklerini kullanmaya başlamasının ardından, 20 Mart 2007 tarihinde Türkiye’nin ilk ve tek Nöropsikiyatri Hastanesini kurarak, yataklı bir kuruma olan ihtiyacı karşılamış ve dönemin TBMM Başkanı Sayın Bülent Arınç’ın teşrifleriyle açılışını gerçekleştirmiştir.

Haziran 2009’da Türkiye’de ilk olan Nöropsikiyatri’de Klinik Farmakogenetik Laboratuvarı faaliyete geçirilmiş; 10 Ağustos 2009’da NPİSTANBUL Etiler Polikliniğimizde Çocuk ve Genç Psikolojisi, Yetişkin Psikiyatrisi alanında hizmete başlanmıştır.

3 Mart 2011 tarihinde resmi olarak Üsküdar Üniversitesi kurulmuştur.

NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi, NP Feneryolu Polikliniği ve NP Etiler Polikliniğinin ardından NP GRUP zincirine eklenen Üsküdar Üniversitesi, sağlam temeller üzerine oturmuştur. NP GRUP geleneğinden güç alan eğitim-öğretim kadrosu ve geleceğin meslek fırsatlarını sunan üniversite-hastane iş birliği modeliyle, gençlere hem iyi bir meslek sahibi hem de insani değerlere sahip bireyler olmalarında öncülük etmektedir.

22 Kasım 2011 tarihi itibarıyla NP Feneryolu Polikliniği (Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi) ve NP Etiler Polikliniğimiz Üsküdar Üniversitesi bünyesinde NPSUAM Nöropsikiyatri Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

AR-GE

NP GRUP sinirbilim alanında Türkiye’ye getirdiği yeniliklerin yanı sıra AR-GE çalışmalarına da hız vermiştir. QEEG, volumetrik MR, fonksiyonel MR, Türkiye’de tek olan MR uyumlu EEG, EPMRS, EKT, Farmakogenetik Laboratuvarı ve tTMU(rTMS) gibi sahip olduğu gelişmiş teknoloji ve geniş veri tabanı ile dünya tıbbına katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Yapılan çalışmaların sonuçlarını tıp dünyasının itibarlı dergilerinde yayınlayarak psikiyatri profesyonelleri ile paylaşmayı ve kongrelerde sunmayı sürdürmektedir.

Üniversitemiz 2000m² laboratuvar alanına sahip olup; Beyin Haritalama(QEEG), Genetik(DNA İzolasyon), Neurobiofeedback, Nöropsikoloji, Beyin Stimülasyon(uyarım), Nörogörüntüleme ve İlaç Genetiği, Nöropsikofarmakaoloji Faz 1(NPF) Laboratuvarları aktif ve farklı özellikleri ile öğrencilerin kullanımına açıktır.

KATEGORİLER

TV KANALLARI

UZMANLAR

ETİKETLER

Üsküdar Üniversitesi (2910) NPİSTANBUL Beyin Hastanesi (508) Üsküdar (364) nevzat tarhan (363) depresyon (287) Prof. Dr. Nevzat Tarhan (269) İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi (246) aile (227) İTBF (216) psikoloji (215) Tıp Fakültesi (168) çocuk (165) mühendislik ve doğa bilimleri fakültesi (160) bağımlılık (153) Ülke Tv (139) psikiyatri (136) Ailece (135) koronavirüs (121) Hayat Tercihtir (120) stres (119) kaygı (119) korku (116) evlilik (114) şizofreni (111) beyin (109)

Diğer Etiketler