Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Muhsin KONUK İLE İLGİLİ VİDEOLAR
(15 Video)

Prof.Dr. Muhsin KONUK

Rektör Yardımcısı

1964 yılında Emirdağ'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Emirdağ'da tamamladı. 1984 yılında Selçuk Üniversitesi'ni bitirdi ve bir yıl süreyle özel bir eğitim kurumunda Biyoloji Öğretmeni olarak çalıştı. 1985 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji Bölümünde Araştırma Görevlisi oldu. 1998 yılında Selçuk Üniversitesinde Yüksek Lisansını tamamladı. Devlet bursu ile İngiltere'de (University of Wales, Swansea) doktora yapmak üzere görevlendirildi. Moleküler Biyokimya alanında Doktorasını tamamlayarak 1994 yılında tekrar Selçuk Üniversitesine döndü. 1995-1996 yılları arasında GATA Araştırma Merkezinde yedek subay olarak askerliğini tamamladı ve aynı yıl Moleküler Biyoloji alanında Doçent unvanını aldı.

2002 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Moleküler Biyoloji Anabilim dalına Profesör olarak atandı. Aynı yıl AKÜ Meslek Yüksek Okulları Koordinatörlüğü, Biyoloji Bölüm Başkanlığı ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığına atandı. Bu arada kısa bir süre ile AKÜ Uluslararası ilişkiler koordinatörlüğünü yürüttü. Üniversite tarafından kurulan birçok komisyon ve kurulda görevler yaptı.

Doktorasını tamamladığı Swansea Üniversitesi Mütevelli heyeti üyeliğine 2012 ve 2015 yıllarında iki defa atandı. Halen bu görevine devam etmektedir. Bunlara ilave olarak, doktora sonrasında Leeds Üniversitesi’nde çalışmalarda bulundu.

Halen Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcılığı, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü, PARGE Koordinatörlüğü, Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji Bölümü (İng.) Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

Çok sayıda Lisansüstü tez ve araştırma projelerinde (Ulusal-Uluslararası) görev aldı ve Türkiye’de bir ilk olan Moleküler Nörobilim Doktora programının kurulmasında öncülük etti. Halen bu programın başkanlığını da yürütmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kendisine ait Google Akademik ve Research Gate profillerine ait linkler:

https://scholar.google.com.tr/citations?user=Kgz8CtQAAAAJ&hl=tr

https://www.researchgate.net/profile/Muhsin_Konuk