Diyetisyen Dr.Öğr. Üyesi Gizem KÖSE İLE İLGİLİ VİDEOLAR
(25 Video)

Dr.Öğr. Üyesi Gizem KÖSE

Diyetisyen

Mersin’de doğdu, Toros Okulları ve Toros Fen Lisesi’nde öğrenim gördü. 2005 yılında Fen Lisesi’nden dereceyle mezun olarak Başkent Üniversitesi’ni kazandı. 2010 yılında Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. Eğitimi sırasında Başkent Üniversitesi Hastanesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Çocuk Hastanesi, Çankaya Hastanesi ve Mersin Devlet Hastanesi’nde Stajyer Diyetisyenlik yaptı. 2010 yılında Gözde Tıp Merkezi’nde Sorumlu Diyetisyen olarak çalıştı. Bu sırada birçok yerel radyo ve televizyon programına konuşmacı olarak katıldı. 2011 yılında Cambridge Beslenme Bilimleri’nde beslenme danışmanlığı yaptı. 2012 yılında Hipokrat Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde Yönetici Diyetisyenlik görevine başladı. Bu dönemlerde Şişli Belediyesi Kültür Merkezleri’nde ve Beykoz Konakları’nda Sağlıklı Beslenme Seminerleri verdi. Ülke TV, ATV, Radyo Alaturka gibi birçok televizyon ve radyo programına katıldı.

2011 yılında katıldığı Yıldız Teknik Üniversitesi MBA programından ‘Nöropazarlama: Nörobilimle Pazarlama’ tez çalışmasını tamamlayarak 2013 yılı Ocak ayında mezun oldu. Ardından 2017 yılında Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Doktora programından ‘Üniversite Öğrencilerinin Yeme Farkındalığının Üzerine Bir Araştırma’ tez çalışmasını tamamlayarak mezun oldu ve Doktor unvanını alarak Obezite ve Yeme Bozuklukları alanında uzmanlaştı. 
İngilizce bilmekte olan Dr.Öğr. Üyesi Gizem KÖSE,  Beslenme ve Diyet Uzmanı olarak Obezite ve Yeme Bozuklukları üzerine çalışmakta aynı zamanda Üsküdar Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.