Uzm. Psk. Duygu KILIÇ

Psikolog

1990 yılında Gaziantep’de doğdu. 2008 yılında lise eğitimini Gaziantep Özel Sanko Okullarında tamamladıktan sonra lisans eğitimi için İstanbul’a geldi. 2013 yılında Maltepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü lisans eğitimini tamamlamıştır. Üniversite dönemi boyunca, BİLFEN Anaokulu, Hatice Abbas Halim Yetiştirme Yurdu, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi gibi farklı alanlarda staj yapmıştır. Yine bu dönem içerisinde çeşitli sosyal sorumluluk projeleri içerisinde gönüllü olarak çalışmış ve bir çok akademik seminer ve etkinlikte yer almıştır.

 Lisans Eğitimini tamamladıktan sonra, 2013 yılında Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına başlamıştır. Yüksek Lisans öğrenimi sırasında bir çok farklı seminer ve konferansa katılma fırsatı yakalamıştır. Yüksek lisansının tez hazırlığı döneminde NPiSTANBUL Hastanesi başta olmak üzere İstanbul’da bağımlılık birimi bulunan bir çok hastanenin bağımlılık birimlerinde çalışma yapma fırsatı olmuştur. Yüksek lisans eğitimini, 2015 yılında vermiş olduğu “Esrar Bağımlıığı Olan Bireylerde Anksiyete Duyarlılığının Mizaç Özelliği İle İlişkisinin Araştırılması” konulu tezinin kabul edilmesi ile birlikte tamamlamıştır.

Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca, WISC-R Zeka Testi, WAIS  Zeka Testi, NPT, MMPI Kişilik Testi, Gelişim Testleri(Frosting, AGTE, Goodenough, Gessell, LouisaDuss,Cas, Denver) gibi bir çok test  uygulaması eğitimi görmüş  TOG Eğitimi ve Anahtarları  ve Aile Danışmanlığı Sertifikası sahibidir.

Mehmet Zihni Sungur tarafından verilmekte olan BDT eğitiminin son döneminde olmak üzere, Rorschach ve Projektif Testler Derneği tarafından verilen “Rorschach Mürekkep Lekesi Testi” eğitimine, Prof. Dr. Kültegin Ögel tarafından verilen “Motivasyonel Görüşme Teknikleri” Eğitimine eğitimlerine halen devam etmektedir  ve KİM Psikoloji Kariyer İstihdam Merkezi tarafından hazırlanan “Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı” eğitimini tamamlamıştır. Ekim 2015’den itibaren NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nde psikolog olarak çalışmaktadır.

Katılmış Olduğu Konferans ve Seminerler:

  • Temel Bağımlılık Eğitim Programı
  • Madde Bağımlılığı ve Sokakta Yaşayan Çocuklar Eğitim
  • Psikiyatrinin Bakış Açısıyla Sokakta Yaşayan Çocuklar Konferansı
  • Psikodrama Atölyesi, ‘Nasıl Düşünüyoruz?’ Konferansı
  • III. Sosyal Duyarlılık Çalışmaları Öğrenci Sempozyumu
  • Çocuk Hakları Konferansı
  • Krize Müdahale ve Metaforlar ile Çalışmak