Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Dr.Öğr. Üyesi Başak AYIK İLE İLGİLİ VİDEOLAR
(12 Video)

Sosyal Bakımda Yetersizlik Otizm Belirtilerini Artırabilir -Psikiyatri Uzmanı Başak Ayık 00:02:34

Sosyal Bakımda Yetersizlik Otizm Belirtilerini Artırabilir -Psikiyatri Uzmanı Başak Ayık

  • 08 Kasım 2017 tarihinde yüklendi
  • |
  • 3 görüntülenme
  • |

Dr.Öğr. Üyesi Başak AYIK

Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı

1983 yılında İskenderun’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Hatay’da tamamladıktan sonra 2001 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde (çapa) lisans eğitimine başladı

. 2007 yılında  fakülteden mezun oldu.  Uzmanlık eğitimini 2009-2013 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Anabilim Dalında tamamladı. Uzmanlık tezini “Williams Sendromu ve Frajil X Sendromu Tanısı Alan Çocukların Psikiyatrik Ek Tanılar ve Otistik Belirtiler Açısından Karşılaştırılması” üzerine yazdı

. Devlet Hizmet Yükümlülüğünün bir kısmını Elazığ Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaptıktan sonra, görevine Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam etti. 2017 yılının ocak ayında kendi isteği ile devlet görevinden ayrıldı.

Mesleki ilgi alanları; Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Otizm Spektrum Bozuklukları, Çocukluk Çağı Yeme Bozuklukları, Genetik Sendromlara eşlik eden Psikiyatrik Hastalıklar ve Konuşma Bozukluklarıdır. Ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış makaleleri ve kongrelerde sunulmuş yazılı ve sözlü bildirileri mevcuttur.

Türkiye Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Derneği’nin aktif bir üyesidir (Otizm Spektrum Bozuklukları Komisyonu Sekreteri, Yataklı Tedavi Kurumları Komisyonu Başkan Yardımcısı, Uluslararası İlişkiler Komisyonu Üyesidir).  Bunun yanında ÇARE-DER (Çocuk Akıl Sağlığı ve Rehberliği Derneği), AACAP (American Academy of Child and Adolescent Psychiatry), European College of Neuropsychopharmacology (ECNP), INSAR (International Society for Autism Research) ve European Federation of Psychiatric Trainees (EFPT) derneklerine de üyeliği mevcuttur. 2012 yılında Türkiye’yi temsilen Avrupa Psikiyatri ve Çocuk Psikiyatrisi Asistanları Uluslararası Kongresine katılmıştır. Yabancı dili İngilizcedir. Evlidir.