Dr.Öğr. Üyesi Ahmet Emre SARGIN

Erişkin Psikiyatristi

1979 yılında Ankara'’da doğdu. 1997 yılında Adana Anadolu Lisesi’ni bitirdi. 1997-98 yıllarında AFS (American Field Service) bursuyla kültürlerarası değişim öğrencisi olarak bir yıl süre ile Finlandiya’da yaşadı.  2004 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Eğitimi sırasında TurkMsic (Medical Students International Committee)’nin sınavını kazanarak Polonya Poznan Üniversitesinde  1 ay dahiliye stajı yaptı.

2011 yılında SB Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Servisi’nden “Konversiyon Bozukluğuna Eşlik eden Kişilik Bozuklukları ve Çocukluk Çağı Travmaları ve Disosiyatif Yaşantılar İle İlişkisi” başlıklı tezi ile psikiyatri uzmanı oldu. 2011-2013 yıllarında Çankırı Devlet Hastanesi’nde devlet yükümlülük hizmetini yerine getirdi.. Kendi isteğiyle kamu görevinden ayrıldı. Halen NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde Psikiyatri Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Psikiyatri alanında yerli ve yabancı bildiri, yayınları bulunmaktadır. 2007-2009 yılları arasında Türkiye Psikiyatri Derneği Ankara Şubesi’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmıştır. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği’nin kurucu üyesi ve denetleme kurulu üyesi olup halen aynı derneğin yayın organı olan Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ve Araştırmalar dergisinin yayın kurulunda yürütücü editörlük görevini ifa etmektedir.

Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Temel ve İleri Eğitim ve Klinik Süpervizyon, Rasyonel Emotif Terapi Giriş Eğitimi, Şema Terapi Temel Eğitim ve Psikodinamik Yönelimli Psikoterapi Grup Süpervizyon eğitimi almış olan Dr. Emre Sargın ABD’'de bulunan Academy of Cognitive Therapy Derneğinden bilişsel davranışçı psikoterapist sertifikası  alarak aynı derneğe “diplomate” statüsünde üye olma hakkını kazanmıştır. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir.